Zeeforeldagen
Dames en heren,
Ik weet dat het in Denemarken is en ik weet dat het veel uitgezette vis is. Maar is het beeld van 50 dode forellen aan een balk nu echt iets wat zich leent voor een Nederlandse hengelsportsite?
Ik weet dat het in Denemarken is en ik weet dat het veel uitgezette vis is. Maar is het beeld van 50 dode forellen aan een balk nu echt iets wat zich leent voor een Nederlandse hengelsportsite?
Datzelfde vraag ik mij ook altijd af als het om foto's gaat die in Nederlandse forelputten zijn gemaakt.
Waar ligt nou de grens van sportvissen, houdt dat op bij dergelijke putten of zou daar ook catch and release moeten gelden? Ik vis zelf niet of dergelijke vijvers op forel steur en ook niet op de zogenaamde commercials. Voor mij is dat geen vissen meer, maar een ander legt de grens ergens anders en dat is ieder zijn eigen.
Wakker worden man.....of eet jij enkel sla en tomaten ?
Dus als men het niet publiceerd is het er niet ? Snel stoppen met vissen en kruiswoord puzzels gaan maken en stoppen met vlees en vis eten. Man man man.
De vis is om op te eten. Deze is na de vangst direct gedood en schoongemaakt. De vis in de winkel ligt toch ook ten toon gesteld? Ikzelf vind het nog steeds geweldig om een zeeforel te vangen, maar ook om deze op te eten. Gewoon een heerlijke vis.
veganistisch worden
Er zijn nu eenmaal mensen die wel een visje meenemen en die dichter bij de natuur staan. Het catch en release gedoe begint wel ernstige vormen aan te nemen hier in Nederland. Je kunt jezelf beter afvragen of dat catch en release gedoe wel zo goed is. Binnenkort komen er mensen die zeggen als je ze alleen maar een haak door hun lip trekt en weer terug zet of dat geen dierenmishandeling is.......
Laat elkaar nu eens in elkanders waarde, diegene die iets mee wil nemen moet dat kunnen doen, en als jij ze wil terugzetten moet je dat ook doen. We slaan zoals altijd weer een beetje door hier in Nederland, we weten het weer eens beter. Als die Denen die vis meenemen is daar niets mis mee. in de meeste landen eten ze namelijk wel gevangen vis en kopen ze niet bij de visboer alwaar de vis van de beroepsvisserij afkomstig en waar we ook altijd iets over te zeuren hebben.
ook bij mij gaat het hart niet harder kloppen bij het zien van dat soort foto's, maar we moeten elkaar niet steeds het licht uit de ogen te halen. Elk vist op zijn manier, bij de één ligt visplezier in samen met een paar vrienden een forel gaan vangen in een vijver, (waar ook de betere vissers steeds meest vangen) met een grote zekerheid op een maaltje vis. (dat ze anders bij de visboer moeten ophalen) Bij een ander gaat het om dagenlang blanken in de hoop van die ene wilde karper (kan evengoed ooit eens zijn uitgezet) uit een grote rivier te plukken, en die dan met nog groter plezier weer te zien weg zwemmen bij het terugzetten. Daarenboven ligt de cultuur omheen vissen in elk land ook anders. Blijkbaar hebben ze in Denemarken minder problemen met het aan een balk uitstallen van dode vissen dan hier, maar misschien zijn wij dan te ver overgeslagen naar de andere kant van de slinger met het proberen te ontsmetten van elk haakgaatje dat we hebben veroorzaakt tijdens het vissen. Zeker is dat respect hebben voor elke en ieders visserij (zolang er maar respect is voor de vis) er zal voor zorgen dat we gemakkelijker 1 blok kunnen vormen tegen zij die onze hobby liever zien wegvallen.
Er is niets mis met een visje meenemen zolang men zich aan de regels kan houden, maar voor een wedstrijd alle vis meenemen gaat wel ver. Aan de andere kant vind ik wel dat we met z'n allen een beetje zijn doorgeslagen met C&R. Niet vissers begrijpen niet waarom je voor de lol een vis vangt en vervolgens weer terugzet. Sterker nog, met een onthaakmat en jodium in de weer gaat. Een visje opeten hoort erbij, maar alles meenemen om de vis te kunnen opeten gaat wel heel ver.
Julien en Willem,
Dank voor jullie volwassen en inhoudelijke reacties. Jullie gaan er komen in het leven! Denk anders eerst even na voordat je jezelf voor joker zet;)
Wat ik bedoel; waar in Denemarken dit soort beelden geheel de norm zijn in de zeeforelvisserij, hebben we in Nederland een catch&release;-cultuur en vissen we vaak met een andere insteek. En voor het artikel is het toch veel mooier als er foto's bij staan van de vis in de vangstomgeving? Als de vis levend is, want dan toont deze beter én bovendien is het betere reclame voor Langeland. Want ik zie mezelf daar eerder in het water staan met een prachtige zilveren staaf dan met zo'n leeggebloed grauw visje aan een touw.
En nee; ik eet niet enkel sla en tomaat. Vriezer ligt vol met heilbot en gul.
Ik en de heer Smits zijn nog van de oudere generatie waar het heel gewoon is om zelf gevangen vis mee te nemen voor de pan, laat ons in onze waarden. Ik heb er geen enkel probleem mee dat de jongere generatie C&R vist zij vissen voor de sport en hoofdzakelijk om er goed op te staan op socialmedia, maar laat ons ook gewoon ons ding doen zonder ons als criminelen af te schilderen. Zo dit moest ik even kwijt!
Zet je je vis terug prima, maar weet wel dat een zelf gevangen vis 10x beter smaakt dan eentje uit het viskot!
Duidelijk Alex.
Heb je wel goed gelezen ??
33 zeeforellen aangemeld in 2 dagen met meer dan 100 Vissers ! ipv 50 Zeeforellen wat jij ervan maakt !
En dat is niks , want daar is ook beroeps visserij !
Maar wie bepaald of we in Nederland een Catch and Release systeem hebben ?
Daar bestaan gewoon regels voor en ja ik hou me eraan ! 100 %
En dan doen die Denen ook ,alles onder de maat zwemt weer.
Lees effe goed dat artikel, er zijn er die 6 keer inschrijfgeld betalen om zo te helpen aan een betere vis stand, mogen ze dat beestje toch ook wel opeten
Zelf wel eens op Zeeforel gevist ??? Nee denk het niet, ik vetel het je, je vangt er heel weinig voor heeel veel energie tijd en geld !
Ook zijn er Deense mensen die vrijwillig helpen op het bestand zeeforel op peil te houden, kijk maar filpmjes op you tube
Dat zijn de Sportvissers zelf daar ! Dus Bekritiseer dat niet svp
Ik heb er geen enkele moeite mee, vis al mij hele leven en ja ik zet ook vis terug !
Maar 100 % Catch and Release slaat kant nog wal.
Ik spring nu naar de Snoekbaars visserij en ik heb me mateloos geergerd , er lagen wel 100 boten op het haringvliet !
Vele boten met zo een mooie Sticker "CATCH and RELEASE" op Openings dag een paar jaar geleden , her en der daar dreven DODE Soekbaarzen, catch and release Pfff Beter in de Pan dan Toch !.
Peter Troost Met Achternaam !.
TEST
Ik ben idd ver gekomen in dit leven, helaas gaat dat voor jou niet gelden met je huidige kijk op dit soort dingen. Andere landen, andere normen en waarden. Denemarken is geen Nederland en daar doen ze dingen anders.
Maar jij wilt de zeeforel visserij afschilderen als iets moois met C&R, hoe schokkend moet het zijn als de C&R vissers dit soort dingen in het echt tegen komen.
En je vriezer ligt vol met gul, die hangen ze ook op en dan krijg je stokvis, dus wie staat er nu voor joker ?
C&R is prima, ben ik absoluut voorstander van, maar vis mee nemen heb ik ook geen problemen mee. Maar ga fijn verder met je leven, kop in het zand, geiten wollen sokjes- en je sandalen aan, toppie.
Agh, wat een reacties weer. Lekker verstopt achter jullie laptopje. Ik ben het met Alex eens, dit is gewoon een zeer matig artikel. Los van de spel- en stijlfouten is het een artikel over zeeforelvissen. Dan zie ik graag mooie stranden, levende vissen en een stukje omgeving. Geen foto's van hamburgers en een zooitje dikke duitsers met 1 dode vis aan hun vinger bungelend.
Alex, je zet jezelf nu zelf toch wel een beetje voor joker als je stelt dat er in nederland een C&R cultuur heerst, dat geld mischien in meerdere mate voor het zoete water! Maar in de zeevisserij liggen de zaken toch echt anders vrind. Ik weet niet waar jij vist, maar ik zie in de zee visserij maar wienig mensen die een visje teruggooien.
Over volwasen en inhoudelijke reacties gesproken " mijn vriezer ligt vol met met heilbot en kabeljouw"
Eerst natuurlijk een foto maken voor socialmedia als het beest nog leeft, en daarna zijn hersens inslaan voor de consumptie. Dat noemen ze in nedreland geloof ik iets in de term van boter op je hoofd hebben...!
In Denemarken zijn er maar weinig vissers die de zeeforel niet meenemen. Ik ben tot op heden nog geen Deen tegengekomen, die zijn (MAATSE) zeeforel terugzet. Vis is heel duur in Denemarken en men heeft een heel grote hekel aan kweekzalm. Ik ken een Belgische sportvisser die de zeeforel (voorzichtig en met veel respect) terugzet.
Pierre uit Hengelo: goed lezen is blijkbaar een kunst. Dit artikel gaat over een Deens evenement: zeeforeldagen. En niet zoals jij weergeeft over zeeforelvissen. Ik ben trouwens in dl 1 en 2 geen hamburger tegengekomen en ook geen zooitje dikke Duitsers met een dode vis bungelend. Beetje meer respect op dit forum en trouwens ook op andere forums. Je hoeft mijn artikelen niet te lezen hoor.
Heb zelf ook gezien dat die z.g. sportvissers met zware metalen gewichten 'pinchers'' volgens mij, proberen dood te gooien! Nog liever hebben ze het dat die arme vissen keihard gehaakt worden aan de enorme haak die ze eronder bevestigen. Dan komen ze vervolgens aanzetten met enorme zware tangen waarmee ze de grote haak uit de vissebek trekken. En dat gaat bepaald niet zachtzinnig. Dan worden altijd foto,s gemaakt waar ze dan met lachende smoelen opstaan. Zelfs de vrouwen van die kerels zijn nog trots op ze ook! Geloof me, niet te filmen man en niet meer van deze tijd.
Beste Pierre, als je nou geen verstand van zaken hebt in deze, dan is jou reactie gewoon internet vervuiling. En moderatie, filter dit soort idiote reacties er gewoon uit. Wat moet je hier nou mee ?
Pinchers , Leg me dat eens uit ? Als je gemiddeld 1000 Worpen moet maken om ene Zeeforel te vangen, met kunstaas of met evt een Vlieg, en dat klopt ongeveer wel, hoeveel moet je er dan maken om er ene Dood te Gooien, Ik lach me rot
, je blijkt er echt totaal geen verstand van te hebben.
Maar wel Grappig Verhaal !
Pinchers , Leg me dat eens uit ? Als je gemiddeld 1000 Worpen moet maken om ene Zeeforel te vangen, met kunstaas of met evt een Vlieg, en dat klopt ongeveer wel, hoeveel moet je er dan maken om er ene Dood te Gooien, Ik lach me rot
, je blijkt er echt totaal geen verstand van te hebben.
Maar wel Grappig Verhaal !