Zeebaars en dressuur
Hoe komt het toch, in een artikel lees dat men spreekt van dressuur onder de zeebaarzen?
Johan, onbekend, 11/07/2013

REAGEER

Gravatar
Lex
.

Ik geloof ook niet zo in dressuur voor een vis die het halve jaar hier is en het andere halve jaar ver weg. Zoveel verschillende soorten kunstaas ook.

  • 11 years and 9 months geleden
Gravatar
wim
.

9 ik ben al blij dat ik er 1 vang!!heeft echter niks met dressuur te maken ik vang ze al jaren met hetzelfde kunstaas.
af en toe een ander kleurtje,ik neem aan dat er op het zeebaarsmenu ook niet alle dagen hetzelfde opstaat.
zeebaars is geen standvis en trekt rond en zwemt niet in een vijvertje waar het elke keer hetzelfde ziet voorbijkomen.
en al die verhalen dat het over is met de zeebaars,net nu er een artikel verschijnt dat er veel kleine scholenbaars te vangen is,hoe kan dat nou,alles is toch weg??
natuurlijk zijn er veel jammeraars die met hun dikke boten talloze liters brandstof verbruiken en met het duurste materiaal aan de gang gaan,tja heeft men dan nog plezier in een paar visjes die je vangt met je smoeltje in de open lucht?
blijkbaar niet als ik altijd dat gezaag hier lees!!
genieten van de natuur en een hengeltje uitwerpen is voor velen niet meer genoeg,het moeten kilo's zijn,weg met de baglimiet,alles moet mee!!

  • 11 years and 9 months geleden
Gravatar
Ari van Grunsven
.

Welk artikel en waar staat dat?

Lijkt me sterk.
De zeebaars krijgt niet eens de tijd op al die soorten aas te leren kennen. Immers ze worden weggevangen door die 34 flyshooters die met zeer geavanceerde apparatuur de paaigronden voor de engelse kust afstropen.

  • 11 years and 9 months geleden
Gravatar
peter
.

Waar heb je dat gelezen dan, zeker weer een stukje van die die Specialist uit Schouwen Duivelland!
Nee ik vang al jaren op de zelfde kunstaasjes mijn zeebaarzen dus van dressuur kan geen sprake zijn!
Wel is het zo dat de baarzen de ene dag meer trek hebben dan de andere, met andere woorden als jij je buik vol hebt ga je ook niet naar de ijskast om weer iets te gaan eten.

Nee dat hele verhaal over dressuur bij zeebaars is een commercieel spelletje dat er wordt gespeeld. En jammer genoeg zijn er weer hele hordes die er in geloven en berijd zijn om 20 of zelfs 35 euro voor een plug te betalen! en er dan achter komen dat ze daar ook niets op vangen!

Op het juiste moment op de juiste plek zijn dat is het toverwoord om met succes een zeebaars op de kant te krijgen. dus veel uren maken aan de waterkant en niet in de hengelsport winkels, als je begrijpt wat ik bedoel...

  • 11 years and 9 months geleden
Gravatar
marc
.

volgens mij is dit complete onzin, er zit gewoon veel minder zeebaars en daar maken de fabrikanten van kunstaas dankbaar gebruik van om allerlei dure "nieuwigheden" op de markt te brengen en daar gaan we met zen allen maar al te graag op in, toch?
Hoe kan je nu van dressuur spreken als 75% van de gevangen baarzen in de pan (of visverwerking) verdwijnt?
Er wordt heel veel gesproken over catch en release, maar als je een beetje realist bent weet je toch dat de meeste baarzen gewoon meegenomen worden.
En trouwens, de baars die met de hengel gevangen wordt is écht niet de oorzaak dat er nog zo weinig zit hoor.
We zullen er gewoon moeten leren mee leven dat de vangsten steeds minder worden, tot de dag dat de laatste gevangen wordt, vraag is hoe lang dit nog gaat duren. (niet meer zo lang denk ik)

  • 11 years and 9 months geleden