vragen over boot&trailer
Hoe zit het ook al weer?
Wat mag ik totaal met rijbewijs B nu achter de auto hangen?was dat 750kg,en is dat dan alles incl trailer gewicht bij elkaar?

Ben me aan het orienteren op een boot,die weegt alleen al 500 kg,trailer 250,dan moet de motor er nog bij....dit zou dus al met B rijbewijs niet meer mogen?

Tot slot,is er een website waar je kan zien wat alle merken auto's mogen trekken,of kan iemand me zeggen is bovenstaande combinatie nog mogelijk met een Opel 1.9D station met net een 102 pk?
Hans, onbekend, 05/10/2010

REAGEER

Gravatar
wouter
.

met je rijbewijs B mag je maximaal met geremde aanhanger, met een totaal toegestaan gewicht dat lager is dan van je auto.

dus, weegt je auto 1301kg, dan mag je er een geremde trailer met n max laadvermogen van 1300kg achter hangen.

tenzij op je autopapieren staat dat het max gewicht van de aanhanger lager is natuurlijk. en ongeremd mag nooit meer dan 750kg zijn.

  • 14 years and 6 months geleden
Gravatar
Patrick
.

Staat volgens mij gewoon altijd op je kentekenbewijs wat je auto geremd en ongeremd mag trekken.

Als ik het zo van je lees, dan wordt het al zondermeer een combinatie met een geremde trailer. Met een diesel met veel trekkracht onderin moet je een eind komen.

  • 14 years and 6 months geleden
Gravatar
wim
.

die 750 kg is het totaal gewicht dat je mag trekken zonder geremde trailer.
trailer +boot+motor= 750kg.
zit je daar boven ben je verplicht een geremde trailer te nemen,met alle wettelijke bepalingen daarbij.
wat je met je auto kan-mag trekken is echter niet altijd zo ideaal.
trekken is nog wat anders dan traileren op een gladde helling.

  • 14 years and 6 months geleden
Gravatar
Mike Ooms
.

Voor rijbewijs B:
-MTM auto + MTM sleep minder dan 3,5 ton
-MTM sleep minder Auto leeg
als deze twee voldaan worden mag er met rijbewijs B gereden worden ,anders heb je BE nodig

boven 750 kg moet de trailer geremd zijn

MVG
Mike

  • 14 years and 6 months geleden
Gravatar
vdb
.

Ik heb een combinatie van rond de 700 kg achter een opel station diesel 120 pk, en ik voel op de weg nauwelijks dat het erachter hangt. ik heb ook nooit problemen met traileren.

  • 14 years and 6 months geleden