vraag over laden accu,s
een vraag aan de heren die verstand hebben van elektronica.
ik heb 2 accu,s 12v 105amp een vmf een wilco royal.Nu zet ik ze om de beurt aan de lader na ongeveer twee dagen en nachten ongeveer laden en het lampje geeft groen aan(vol)na 2 uur vissen op de elektromotor! geven de lampjes op de motor aan bij langzaam varen goed of full aan zet ik de motor harder ong half vermogen geven de lampjes low aan en reageert al vrij traag met struren en draait de schroef minder hard dan normaal bij bijde accu,s.zet ik de lader aleen de avond voor ik ga vissen aan de accu dus niet dat hij helemaal leeg was en geeft smorgens groen aan dan is hij zowiezo op het water snel leeg.bij het laden geeft de lader groen aan ik trek de lader uit steek hem weer in en geeft de lader zeeker een half uur geen groen aan terwijl ik denk dat hij tog weer snel na insteken moet aangeven dat hij nog vol is? een accu is ongeveer 2 jaar oud.licht dit aan de lader?
ik hoor het graag!!
Jeroen, .(JavaScript must be enabled to view this email address), swalmen, 20/10/2014

REAGEER

Gravatar
Frans
.

is het vloeistofniveau in de cellen nog goed ?
en/of heb je laten nakijken of er geen cel, of meerdere, kapot is/zijn ?

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Bas
.

Laadvermogen is aan de lage kant. Maar na een aantal dagen zou de accu idd wel vol moeten zijn. Er zou toch iemand even de zaak moeten doormeten. Zal wel een gesloten accu zijn dus zuurwegen is een beetje lastig. Meten zeg ik! Ook meten wat de electromotor doet.
Succes.

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Marco
.Bodegraven

Goedemorgen Jeroen,

Is de lader geschikt voor het laden van deze accu's?
Zo ja, dan zou je de accu's om de beurt 1 week zeker onder lading laten staan. Bijna iedere moderne lader heeft een druppel/na laad stand die de accu langzaam bij blijft laden na dat de lading compleet is. dit zal de accu's waarschijnlijk weer in condietie brengen. Ik hoop dat je iets aan mijn andwoord hebt.

Groet,
Marco

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Louis
.Kessel

Dag Jeroen,
Ik denk dat het aan de accu's ligt en dat deze niet regelmatig genoeg geladen en ontladen zijn.
Ik heb hetzelfde probleem gehad, als de accu opgeladen was dan was het voltage goed doch zodra de accu belast werd liep dit snel terug en bij het vissen had de electromotor na een paar uur geen power meer.
Je kunt dit testen door thuis de electromotor aan een opgeladen accu te koppelen, te laten draaien en dan het voltage te meten of dit flink terug loopt.
Overigens is 2 jaar wel erg snel, bij mij heeft dit 5 jaar geduurd voor dit probleem zich voor deed.
Overigens koop je voor € 137,50 bij Schreurs in Wessem een nieuwe VMF 105 AH accu.

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Mark
.Zaanstad

Hoi Jeroen,

Zou je accu's een keer laten doormeten. Zelf ben ik ook in bezit van een dergelijke lader. Laadtijd die je opgeeft klopt wel met hoe het bij mij ook ongeveer ging. Verbindingskabels naar je elektromotor zijn wel in orde?

Groetjes,

Mark

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Rutger
.Den Haag

Bij het laden kan de accu op 12V staan, maar is de Amperage wel voldoende?

Hoeveel Ampere kan jouw lader laden per uur?

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
jeroen
.

Hoi frans,
het glaasje wat groen moet zijn is bij bijden nog groen
ik ben er nog niet mee bij een accu verkoper geweest.ik heb ze nu allebij aan een gewone lader gezet kijken of die ze vol maakt

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Jonny
.Kampen

Jeroen,

Uit jouw verhaal kan ik opmaken dat je de testfunctie op de electromotor gebruikt om tijdens het vissen de toestand van de accu's te meten.
Als ik het goed gelezen heb test jij de accu met de electromotor aan? Zo ja dit is niet de goede methode. Je moet de accu testen met de motor uit, staat ook aangegeven op de motor zelf.
Vaar jij op beide accu's op 12 volt (parallel geschakeld) of op 24 volt ( serie geschakeld)
Op 12 volt moet je echt een dag kunnen varen, op 24 volt ook maar als er dan 1 slechte accu tussenzit gaat het mis.
Laat jouw accu's testen door bv een garage en controleer of er genoeg water instaat, mits het geen onderhoudsvrije accu's zijn.

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Henk
.

Jeroen, ik zou de accu,s laten doormeten bij een garage.
Ik denk dat deze stuk zijn, je moet dan nieuwe accu,s aanschaffen.
Dan wordt het tijd om je te verdiepen, ik zou dan gaan voor een gel accu.
Koop dan ook gelijk een goede electronisch gestuurde acculader, C-Tek is een goed merk.
De lader mag wel 10 -15 % van de accucapciteit zijn , dus 100 Ah accu heeft minimaal een 10 A lader nodig.
Met een moderne acculader kan je de accu altijd onder stroom lhouden, de electronica regelt dan alles en de accu blijft in tip top conditie
Kijk eens bij http://www.stroomwinkel.nl voor informatie over de moderne accu,s en acculaders.
Succes

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Jeroen
.

Goede avond Heren,
ik heb ze vanaf gisteren aan de lader gezet een gewone zonder druppel geloof ik.van morgen en vanavond staat de wijzer van de 2 laders nog het zelfde op leeg?
Louis wat bedoel je met ontladen ik meen dat ze mij zijden zorg dat de accu niet 100% leeg komt want dan krijg je hem niet meer vol geladen.Jonny als ik de testfunctie op de motor bekijk als de motor uit staat geeft hij goed aan onder het lopen van de motor bij bvb halve sterkte geeft hij low aan dus als de motor niet loopt gaat de stroom naar de testfunctie en ziet die het als vol aan?
trouwens als het een of 2 nieuwe moet worden is dit wat om ze te bestellen? op accuweb.nl

http://accuweb.nl/boot-accus/panther-sportline-fluisterboot/panther-sportline-vdc31m-12-volt-105-ah/

Gr Jeroen

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Bas
.

Beste Jeroen,
Let op dat je met onzekere factoren blijft zitten. Nogmaals, de laadspanning van jou lader (op zich een goede) is aan de lage kant. Je hebt idd minimaal een ampère of 10 nodig. Je moet achter de oorzaak zien te komen. Meet of laat de zaak eens doormeten. Dat kan bij de expert (Evin) of bij een autogarage, die zijn ook ervaren met gelijkspanning. Ook de electromotor mee nemen.
Succes!

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Louis
.Kessel

Dag Jeroen,
Ik heb een HQ switch mode charger 10A.
Dit is een druppellader die 10 A per uur laadt doch die volgens mij bij iedere keer als je de accu aansluit eerst ontlaadt en dan weer volledig oplaadt.
Deze lader laadt in 7 fazen.
Het beste is om ook als je accu langere tijd niet gebruikt deze elke maand even aan de lader te zetten zodat hij ontlaadt en weer volledig oplaadt.
Je kunt hem er gewoon de hele nacht aan laten staan want als de accu vol is gaat hij automatisch in de druppel laad modus.

  • 10 years and 6 months geleden
Gravatar
Jonny
.Kampen

Jeroen,
Als het goed is staat er op de motor : test with motor off. Dit betekend dat je alleen kunt testen met de motor uit. Anders belast jij de accu onder het testen en krijg je altijd een lagere waarde dan de werkelijke. Dit komt omdat de spanning van een accu die belast wordt lager is dan een onbelaste en hier gaat het dan mis mee tijdens het testen. Motor uit dus en dan pas testen!

  • 10 years and 6 months geleden