vissen met wormen
hallo visbroeders,

ik heb laatst iemand gesproken en toen zei hij op een gegeven moment ook dat je in de gesloten seizoen voor roofvis met wormen mag vissen. maar nu, stel je vangt een snoek/snoekbaars/baars/paling en stel je krijgt op dat moment controle (beetje overdrevenmaar ja) wat gaat er dan gebeuren het is sowiso catch and release..

kan iemand mij hier over duidelijkheid in brengen hoe het nou zit of het wel mag of niet ik weet het niet meer want de ene zegt wel andere zegt weer niet ik weet niet meer wie ik moet geloven...

alvast bedankt voor alle tips en info

visse,
johan, dordrecht, 24/04/2013

REAGEER

Gravatar
jan
.

Als je er een vangt gewoon weer terugzetten in het zelfde water niets aan de hand.

  • 12 years and 4 days geleden
Gravatar
Johan
.Geertruidenberg

Het Johan

Er is dan niet aan de hand ! Stel de agent heeft verstand van zaken (vissen) en die zie dat jij bv met een grote reel , dikke meervalstok zit te vissen die zal die wel vragen gaan stellen !! Wormen staa geen gesloten tijd meer voor dus een bij vangst van bv baars moet gewoon onmiddellijk terug gezet worden .

Gr. Johan

  • 12 years and 4 days geleden
Gravatar
Gert
.Friesland

Johan,

Je mag nu het gehele jaar met wormen vissen. Voor zover je gericht met wormen op snoekbaars kunt vissen mag dit ook. Je dient daarbij echter de gevangen snoekbaars z.s.m. na vangst (liefst onbeschadigd) in hetzelfde water terug te zetten.

  • 12 years and 4 days geleden
Gravatar
henk
.

hoi johan, zelf ben ik vorige week ff weg geweest met worm dropshoten. het was raak en wat ik het mooiste vond is dat ik controle kreeg. dezelfde vraag die jij hier steld heb ik hem gesteld en zolang jij je gevangen roofvis netjes terug zet is er helemaal geen probleem.

GR HENK.

  • 12 years and 4 days geleden
Gravatar
Michel
.

Waarom respecteren we niet gewoon de gesloten tijd?? Die is er niet voor niets?? Mag hopen dat het wormen verhaal volgend jaar weer wordt ingeperkt. Je kan mij niet wijs maken dat je het niet overleefd om gedurende de gesloten tijd even niet op de snoekbaars te vissen, of wel?? Ga lekker je boot poetsen, kunstaas uitzoeken, zeebaarzen of weet ik veel wat. Laat die nestbewakers hun ding doen. Dat is ten gunste van ons allemaal. Dank!

  • 12 years and 4 days geleden
Gravatar
luc vermeerbergen
.belgie

Michel,
En wat zeg je dan tegen die beroepsvissers die nu alles,maar dan ook alles aan het wegslepen zijn.Wij sportvissers zetten alles terug,maar die beroepsvissers nemen alles mee ,ook ondermaats.Zelf gezien en no ruzie over gemaakt.

  • 12 years and 3 days geleden
Gravatar
Nick
.

Michel, laat andere mensen gewoon doen wat ze willen. Ze doen niets illegaals. Huiler ten top noem ik dit.

  • 12 years and 3 days geleden
Gravatar
bob
.rdam

wat is het verschil met ander vissen waar geen gesloten tijd voor is dan snoekbaars en snoek en baars.

  • 12 years and 3 days geleden
Gravatar
Tuun
.Soest

Denken we nu echt dat snoekbaars afpaait tussen 31maart en de laatste zaterdag van mei??? Ik denk dat ze meer gevoel hebben bij watertemperatuur als bij een agenda. Ik heb er nooit gevangen met kalender of agenda op zak,dus gesloten tijd is bullshit.

  • 12 years and 3 days geleden
Gravatar
johan
.dordrecht

Bedankt voor alle info het is me nu wel duidelijk het ging mij meer om het dropshotten...

  • 12 years and 3 days geleden
Gravatar
Maikel
.Den Bosch

Het gaat erom dat de snoekbaars met rust gelaten wordt zodat ze normaal kunnen afpaaien.
Dat is goed voor de snoekbaars stand dus ook goed voor iedereen die er graag op vist.
Snap niet dat er mensen zijn die dan door gebruik te maken van de mazen in de wet toch tijdens de paai op snoekbaars gaan vissen.
En Tuun het klopt wat je zegt daarom is er ook een tijd van 2 maanden genomen.
Het afpaaien van een snoekbaars duurt eerder enkele dagen dan maanden, door twee maanden te nemen is het heel aannemelijk geworden dat de vis ergens binnen die periode van 2 maanden zijn kuit heeft afgezet.
Luc wat de beroeps doen is al jaren lang een doorn in het oog van elke sportvisser die graag op snoekbaars vist, het zou alleen dood zonde zijn als je deze reden als vrij briefje gaat gebruiken om dan toch ook maar op snoekbaars te gaan vissen gedurende de gesloten tijd.
Daarmee werk je zelf ook een goed snoekbaars bestand tegen en als iedereen zo zou denken zal het bestand heel erg hard achteruit gaan.
Laat die vis toch ff met rust het is maar 2 maanden is dat nu zo erg ?

  • 12 years and 2 days geleden
Gravatar
Michel
.

Op de een of andere manier is het zo dat wanneer de beroepsvisserij, naar mening van sommigen hier, het water leegtrekt, wij als sportvissers een vrijbrief moeten hebben om de gesloten te negeren??? Aparte theorie! Gewoon logisch nadenken en jezelf in de spiegel kunnen blijven aankijken. Droevig om je te blijven verschuilen achter de beroepsvisserij. Het is gewoon niet verstandig om op dit moment snoekbaars te vangen. Voor ons niet en voor de beroeps ook niet. Echter kunnen wij niet veranderen dat de beroeps door vist. We hebben wel een keuze als sportvisser. Ik ben van mening dat je als sportvisser gewoon die gesloten tijd moet respecteren en de nestbewakers hun ding moet laten doen. Het is zo de laatste zaterdag in mei. Dat hou je wel vol toch?

  • 12 years and one day geleden
Gravatar
frank
.

vissen met worm in de gesloten tijd is niks mis mee en is gewoon toegestaan.
hier aan kun je wel zien hoe krom de regelgeving hier in NL is.

aan de ene kant word het snoekbaarsvissen min of meer verboden en aan de andere kant zet SN de deur weer op een kiertje..
gevolg is nog meer onduidelijkheden en hier door nog grotere kans een keer tegen zo,n megaprent aan te lopen waar je een paar dagen voor kan gaan werken.
lijkt wel beetje op het coffeeshopbeleid in NL alleen nog slechter.

  • 12 years and one day geleden
Gravatar
emiel
.Doetinchem

Even pauze aan het houden en lees dit allemaal nu. Lig nu op de IJssel voor anker te dropshotten met wormen en kan vertellen prachtige visserij mits je je aan de regels houdt

  • 11 years and 11 months geleden
Gravatar
Erik
.Almere

Beste Johan,

Gesloten tijd wil niet zeggen dat je de vissen niet aan de haak kunt krijgen. Voor wormen als aas geld geen verbod en mogen dus ook als aas gebruikt worden in die periode. Vang je een baars of snoekbaars op de worm dan moet je deze vis meteen onthalen en terugzetten in hetzelfde water op dezelfde locatie en zonder eerst een foto te maken. Een controleur of agent zal alleen een bon uitschrijven als je met een aas/kunstaas vist wat verboden is in de gesloten tijd. Dus lekker vissen met worm en op de witvis is geen enkel probleem. Staat overigens ook in je lijst met viswateren in je vispannetje app of in je boekje.
Laat je niets wijsmaken. Wat daar staat geldt.

Succes met vissen Johan

Het Erik

  • 5 years and 10 months geleden