spinhengel
Ik heb graag wat advies voor een spinhengel om te vissen met spinners (ondex en soortgelijke) maat 4 , 5 , en 6 en tandemspinners en ondieplopende pluggen om in de polders te vissen op snoek. Mijn vorige hengel was een Rozemeijer Qualifier 240 cm maar deze hengel vond ik persoonlijk iets te slap. De hengel boog naar mijn gevoel en beleving iets te ver door. Je zou wel kunnen zeggen de hengel is te slap of wordt te zwaar belast voor dit soort kunstaas. Ook denk ik erover om een hengel te nemen die iets langer is bv 270 cm. Graag zou ik willen weten wat hiervoor een geschikte hengel is. Alvast bedankt voor de reacties.
john, onbekend, 13/09/2013

REAGEER

Gravatar
otto
.Eindhoven

Als je liever een wat strakke hengel hebt dan zou je naar een amerikaanse hengel van bijvoorbeels st.croix of g.loomis moeten kijken.
Een hengel van 2.70 is dan weer wat lang omdat deze toch iets meer doorbuigt op tandemspinners en zo, een hengel van 2.10 lijkt mij iets fijner voor dat zware werk.
Hou er ook rekening mee dat een kortere hengel preciezer werpt en dat bij een langere hengel je sneller vermoeit raakt omdat je meer druk op je pols krijgt zowel bij het werpen als bij het binnendraaien (hefboom effect).
Voor in de polder kan je beter veel lichter gaan vissen dan met tandem spinners en ondexen 4 t/m 6, dat is allemaal nogal zwaar en niet echt leuk en spannend.
Mijn voorkeur gaat meer naar de mosquito hengels van CJW en daarmee vis ik graag lichte plugjes of streamers, daar beleef je veel meer plezier aan.
Google eens op "struinen door de polder" , dan kan je eens zien hoe licht veel vissers vissen en welke materialen daarvoor geschikt zijn.
Je kan prima aan de slag met hengels van 2.70 en grote spinners en pluggen, vangt prima en ik noem het de Jan Eggers manier, maar of je echt veel lol hebt van de dril is twijfelachtig, kijk maar eens op you tube naar de snoeken welke Jan Eggers vangt, die liggen al na 2 seconden op hun zij met dat zware materiaal want de meeste snoeken in de polder zijn maximaal 70 cm of kleiner op enkele uitzondering en we vissen tenslotte voor ons plezier.

Groeten
Otto

  • 11 years and 7 months geleden
Gravatar
john
.

bedankt voor de info

  • 11 years and 7 months geleden