Snoekwedstrijden met de SNB??
Las net een interview met de nieuwe voorzitter van de SNB in Rovers waar ik toch wel de rillingen van kreeg. Hij ziet commerciele mogelijkheden voor de SNB en vind dat snoekwedstrijden moeten kunnen. Ik moet er toch niet aan denken dat de commercie een rol gaat spelen in wedstrijden waar vooral de mooie en grotere snoeken de dupe van dreigen te worden. Een SNB die dit propagandeert, voor mij echt onbegrijpelijk. Je moet er toch niet aan denken dat je van de NKS toestanden krijgt en dan met snoeken.Dat kan volgens mij nooit de bedoeling zijn geweest van de grondbeginselen van de SNB.Wat mij betreft slaan ze de plank hiermee helemaal mis. En ze kunnen het nog zo mooi verpakken de snoek delft altijd het onderspit als de commerciele belangen voorop staan. En het is vragen om moeilijkheden richting politiek. wat dacht je dat er gebeurt als er na zo'n wedstrijd een paar grote dode snoeken aanspoelen? Wedstrijden met vis zijn al moeilijk te verkopen naar de politiek en zeker als je dat met snoek gaat doen.
Frank, onbekend, 12/02/2013

REAGEER

Gravatar
Michel
.

Ik stel voor dat je jouw relaas ook naar de SNB stuurt. Kom je misschien verder mee dan hier klagen. Of zelf voorzitter worden of bestuurslid misschien, dan kun je er zelf aan bijdragen. Snoekwedstrijden in Ierland, Noorwegen en Zweden zijn al jaren geen probleem, dus waarom hier dan wel?

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Mark
.

Dacht dat het Snoek Studie Groep was. Kan iemand me helpen herinneren wat de laatste studie ook alweer was???

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Frank
.

Ik begrijp dat kritiek ongepast is en er niet overgesproken mag worden. Ik vind de snoek belangrijker als de SNB vandaar. Ik heb helemaal geen zin om in zo'n bestuur te zitten en zeker niet met mensen met zo'n visie. En die landen die jij noemt worden inderdaad veel snoekwedstrijden gehouden. Heb bakken en wagens vol dode snoeken gezien. Je vergeet noorwegen nog ook daar wedstrijden met 100 of meer dode snoeken. Maar van mij mogen ze hoor, geen punt alleen vrees ik dat ze straks weinig leden meer overhouden.

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
wim
.

alle viswedstrijden zijn gewoon voor de hebzucht van de mensen.
sponsering,prijzen en "eeuwige" roem.

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Robert-Paul
.

Hoi Frank,

Wellicht moet je de huid niet verkopen voor de beer geschoten is. Ingmar is een super kerel met het vissershart op de juiste plaats, maar ook iemand met een eigentijdse visie. Misschien is de SNB inderdaad te krampachtig en kortzichtig geweest de laatste jaren, wie zal het zeggen? Kijk eens om je heen, Streetfishing wedstrijden zijn hot en vooral de jeugd vind het prachtig, terwijl nog steeds veel aandacht is voor het belang en welzijn van de vis. Ingmar gooit hier slechts een balletje op. Samenwerking met commerciële partijen gaat meer over andere zaken, zoals sponsoring met materialen van SNB bijeenkomsten (bijvoorbeeld voorlichtingsdagen voor jeugd of visdagen met leden) en wellicht mogelijkheden om bijvoorbeeld de SNB Manifestatie wat nieuw elan te geven. Als je wilt, ben je overigens van harte welkom op de ledenvergadering in april, dan kan Ingmar zelf e.e.a. toelichten. Ik kan alvast verklappen dat door de 'vercommercialisering' van de SNB voor alle aanwezige SNB leden een aardigheidje klaar ligt!

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Jan Kiel
.

Commercialisering van de SNB?
Dit is toch echt de doodsteek voor de onafhankelijkheid van je vereniging. Of ga je de sponsor van al die leuke hebbedingetje af zitten kraken omdat zijn producten niet deugen? Dat doe je dus niet dus komt er een lauw en niets zeggend stukje over twijfelachtige producten om iedereen maar te vriend te houden en daar staan de bladen al vol mee. Er is zoveel rommel te koop maar daar lees je nu al nooit wat over dus laat staan als er een sponsor over je schouder mee zit te kijken.
Juist een vereniging als de SNB moet zich sterk maken om een tegenwicht te vormen tegen al die commerciële bladen die al in deze spagaat zitten.
Wedstrijden vind ik ook iets verschrikkelijks en zeker roofvis wedstrijden. Zodra de belangen hoger worden is de snoek de dupe. Je zag het al met zeewedstrijden waar ze de visje die ze vangen de rug breken om maar en paar centimeter te winnen om dan maar vooral die wedstrijd en die nieuwe hengel te winnen.
Laat Marianne Thieme het maar niet horen.

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Frank
.

Robert Paul ik heb het ook niet over de persoon van de voorzitter maar over zijn beleid dat hij wil gaan voeren. Dat zijn 2 verschillende dingen.Ik heb liever een nare vent als voorzitter met een goed inzicht als een aardige man die een funeste koers wil gaan varen

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Willem
.

Helemaal met Jan Kiel eens. Daar moet de SNB helemaal niet aan beginnen.

Je ziel verkopen voor een paar hebbedingetjes als club. Ondanks zijn zogenaamde saaiheid heeft de SNB nog steeds veel leden.

Ik denk omdat het een instituut is en als dat straks verlaten wordt en je ziet op de site in in het blad alleen nog maar nikszeggende en ons kent ons PR verhalen dan is het ten dode opgeschreven.

Zoals het nu lijkt kan de nieuwe voorzitter zijn visie gaan uitvoeren, is hij hoofdredacteur van het blad en ook nog eens webmaster van de SNB site. Of heb ik het mis?

En het argument dat je dat op de vergadering kunt zeggen is natuurlijk fake want daar zit je dan als eenling tegenover een eensgestemd bestuur.

Heb alle respect voor de bestuursleden maar dit lijkt me niet de meest solide situatie richting toekomst.

Waarom staat er nu bv al een commerciële banner op de site over nota bene roofblei, wat niks met de SNB te maken heeft.

Zitten we daar nu op te wachten. Wie bepaalt dat die banner er op komt bv?

Er wordt toch gewoon contributie betaald door de leden zodat de SNB gewoon onafhankelijk kan blijven.

Blijft ze dat dan heeft ze een mooie toekomst anders ben ik bang dat Jan Kiel gelijk gaat krijgen .

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
wim
.

ja Robert-paul
prostaffer van rozemijer maar nu geen uitleg over het reilen en zeilen daar,want "wij wisten ook van niks".
en dan blijven we "neutraal"??

nu de mensen paaien met wat prullen van een sponser,de snoek zal er baat bij hebben!

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Robert-Paul
.

Hoi Frank,

Ik heb zelf het betreffende interview nog eens gelezen (ik ging bijna twijfelen of ik niet iets over het hoofd had gezien) en heb niks gelezen dat mij als actief SNB lid tegen de borst stuit. Integendeel. Jan en Willem reageren met de beste intenties en met het SNB hart op de juiste plek, maar reageren nu op jouw interpretatie. Ik zal de betreffende pasage hieronder even neerzetten, dan kan ieder zijn eigen conclusie trekken en dat voorkomt wellicht indianen-verhalen.

Overigens, Willem, ik ben zelf aftredend bestuurslid en ik heb een jaartje of 5 deelgenomen aan het bestuur. Voor wat het waard is (want je mag me geloven, of niet): reken maar dat er HEEL VEEL waarde wordt gehecht aan de mening van leden. Alleen moeten die leden wel van zich laten horen, en niet denken dat hun mening er niet toe doet! De ledenvergadering is de plaats om je mening over genoemde zaken te geven. En zet ze anders eens op papier, het zal binnen het bestuur zonder twijfel tot discussie leiden. Want een 'eensgezind bestuur', waar jij het over hebt, daar is de afgelopen jaren nauwelijks sprake van geweest! Meerdere geluiden en discussie leidt tot goede afwegingen. Uiteraard alles met de beste intentie en in het belang van de leden... en de snoek!

De beloofde pasage:

Vraag: Is er een andere visie voor de toekomst?

Jazeker, zoals ik al aangaf, we moeten de bakens verzetten. Vroeger hadden mensen de SNB nodig om samen te gaan vissen d.m.v. de gekende Praktijkdagen. Die zijn er nog steeds en worden ook goed bezocht, maar tegenwoordig heb je internet waarop je zelf een oproep kunt plaatsen. Ook kun je daar alles lezen over snoekvissen, dus zou je zeggen dat een blad ook niet meer nodig is. Enfin, je moet dus veranderen. Dat willen we onder meer doen door meer te gaan samenwerken met (commerciële) partijen in de markt, nog meer aandacht te besteden aan de jeugd die immers onze toekomst is en vooral door ons aan te passen aan de wensen van nu. Het heeft geen zin om in een hoekje te gaan mokken dat vroeger alles beter was. Nee, je zult moeten inschatten wat de (potentiële) leden nu willen en daarop moeten inhaken

Vraag: 12 Wordt er daarbij ook kritisch gekeken naar speciale speerpunten?

Ja, we zullen misschien wel oude “gewoonten” overboord moeten gooien en ons de vraag moeten stellen of die gewoonten nog wel in deze tijd passen. Onze aversie tegen wedstrijden bijvoorbeeld; die heeft mijns inziens zijn houdbaarheidsdatum wel gehad. Niet dat we nu wedstrijden gaan houden of promoten, maar we zullen toch moeten erkennen dat er een toenemende belangstelling voor is in de hengelsportwereld van nu. Misschien ook moeten we onze doelgroep verbreden, maar misschien moeten we juist ook specialistisch voor de snoekvisser blijven en dit verder uitdiepen. Kortom: Genoeg stof tot nadenken, maar niet te lang. We moeten gewoon gaan DOEN, daar kom je het verst mee.


Tot zover de passage met betrekking tot wedstrijden en commercie. Voor meer info verwijs ik naar het complete artikel (Rovers 2, februari 2013) en voor inhoudelijke vragen, stuur gerust een bericht via het contactformulier op de website http://www.snoekstudiegroep.nl

Groeten,

Robert-Paul

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Robert-Paul
.

Hoi Wim,

Je haalt er wel opeens heel andere dingen bij... Ik ga het onderwerp niet uit de weg, maar dit lijkt me niet de plaats. Op het Roofvisforum heb ik al eerlijk en open gereageerd over deze materie,je kunt me daar ook via pm bereiken mocht je na het lezen nog vragen of opmerkingen hebben.

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Eric
.

Wat dacht je wat er bij de meeste deelnemers gebeurt als iemand tijdens de wedstrijd een snoek vangt die terug gezet gaat worden en niet helemaal fit is. Dacht je dat ze tijdens de wedstrijd de tijd nemen om die vis te reanimeren en eerst goed te laten herstellen voordat ze hem weer laten gaan? Gij geleuft dat? Ik nie….

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
nick
.

heren,
dat het allemaal gecommercialiseerd wordt is toch gewoon mooi.
kijk naar onze broeders in petrus uit de usa bijvoorbeeld.
de welgekende bass wedstrijden zijn een fenomeen wat wereldwijd bekend is,hangt van de commercie aan elkaar.
dikke geldprijzen,de baarzen worden uitgebreid op een podium geshowed..
die vissen zwemmen toch ook nog steeds hun rondjes.
enne,stiekem dromen we er allemaal van om gesponserd over het water te vliegen met een dikke boot en dito buitenboordmotor.
geweldig initiatief van SNB...

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
Berend
.

Je wilt de situatie in Amerika toch niet met hier of Duitsland vergelijken. Daar vist iedereen en niemand maakt daar een probleem van. Hier heb je een partij voor de dieren en dat zegt genoeg.

  • 12 years and 2 months geleden
Gravatar
wim
.

neen Nick jouw dromen zijn niet die van iedereen,eerder een nachtmerrie.
zo gauw je op de boot springt van het sponseren en commercie mag je nog zo hard roepen als je wil,de ziel is dan verkocht!!

  • 12 years and 2 months geleden