Geen rooblei
Beste ,

Ik vis al jaren wekelijks op de rivieren. Tot 2 seizoenen geleden zag en hoorde je volop roofbleien jagen. Voornamelijk vroeg in de ochtend rond de kribben was er veel activiteit.
De laatste jaren merk ik er niets meer van. Jaagt de roofblei anders, of zijn ze weg?

Ik richt mij nauwelijks op de roofblei, maar ben nieuwsgierig naar bevindingen van mensen die wel gericht op deze vis vissen.



Alex, Goirle, 29/07/2019

REAGEER

Gravatar
Gerrit
.

Begint ze steeds meer op de binnenwateren en kanalen te vangen

  • 5 years and 7 months geleden
Gravatar
Keed
.Moergestel

Ik vis al jaren op de Bergse Maas,nog nooit zo weinig roofblei gezien en gevangen!

  • 5 years and 7 months geleden
Gravatar
Fons
.Grensmaas

mijn ervaring dit voorjaar aan de ondiepe onbevaarbare grensmaas was niet anders.

  • about 5 years and 7 months geleden
Gravatar
Marcel
.

Er vissen steeds meer mensen op de roofblei, en daardoor word het steeds moeilijker.....dressuur.?
Je moet meestal alweer andere technieken gebruiken om ze nog te vangen...

  • about 5 years and 7 months geleden
Gravatar
Lex
.

Mooie theorie Marcel. Maar dressuur kan nooit de oorzaak zijn van veranderend jachtgedrag. Vroeger hoorde je langs alle grote rivieren smorgens en savonds de rapfen door het water knallen. Tegenwoordig is dat veranderd.

  • 5 years and 6 months geleden
Gravatar
Bob
.

Mannen verbreed je horizon, kijk eens op de grote plassen en gaten die in verbinding staan met een van de grote rivieren. Mijn ervaring is dat hier meer dan genoeg vangbare en zichtbare roofblei te vinden is. Roofblei is niet per se een vis van de stroming. Kijk eens naar de oorsprong van deze vis en wat in zijn oorspronkelijke habitat de top stekken zijn dan zul je erachter komen dat de aspius vaak een groot meer verkiest boven een energie vretend stuk stromend water. De formaten zijn over het algemeen ook beter.

  • 5 years and 6 months geleden