Boot kopen over de grens (België)
Beste TF-ers,
Ik heb even een vraag.

Als je als Nederlander een tweede hands boot over de grens koopt, bijvoorbeeld in België of Duitsland, krijg je dan nog met iets (of een instantie) te maken?

Met twee Hollanders ga je samen naar het postkantoor en je schrijft de boot en eventueel de boottrailer over.
Maar hoe gaat dat als je een boot in België, Duitsland of misschien wel Denemarken koopt?
Ook naar het postkantoor?
Heb je bijvoorbeeld iets met invoer te maken?
Teken je alleen samen een koopcontract, zodat de verkoper er vanaf is(?) en meld ik dan de boot/trailer gewoon aan bij de RDW in Nederland?

Dat soort vragen.

Misschien dat iemand die onlangs een boot in het buitenland gekocht heeft hier een goed antwoord op weet.
Alvast bedankt.
Cornelis, onbekend, 18/01/2017

REAGEER

Gravatar
wim
.

Beste,

zorg er gewoon voor dat je ALLE officiële papieren hebt, dus van de boot en ook van de motor, zodat diefstal uitgesloten is. Het beste is dat je ook een verkoopsovereenkomst hebt met de verkoper waar natuurlijk alle gegevens vermeld zijn! Europa heeft geen invoertaksen meer als ik me goed herinner, dus met de nodige papieren kan je naar het postkantoor!.

  • 8 years and 3 months geleden
Gravatar
roelof
.

Koop je boot in Frankrijk is veel goedkoper.
Heb ik ook gedaan zorg dat je een koop contract krijg van de aangekochte boot of de papieren die er bij zitten.
Ga hier naar het postkantoor en zet hem op je naam.
Niks aan de hand. Boten in Frankrijk zijn tweedehands een stuk goedkoper, wel lastig dat ze moeilijk een andere taal spreken
maar daar vind je wel wat op.
Kijk op http://www.leboncoin.fr
Succes.

  • 8 years and 3 months geleden